דף הבית >> ארכיון חדשות הקהילה >> מבצע חלוקת ״קמחי דפסחא״ תשע״ה

מבצע חלוקת ״קמחי דפסחא״ תשע״ה

כמידי שנה גם השנה התקיימה חלוקת 'קמחא דפסחא' מכובדת ע"י הגה"צ רבי דוד פינטו שליט"א נשיא ממלכת התורה "אורות חיים ומשה" כאשר למעלה מ-3000 משפחות זכו לקבל סכום נכבד במעטפה אישית.
 
 
הדבר לא הגיע בקלות. מוסדות "אורות חיים ומשה" עצמם נמצאים במצוקה קשה בימים אלו כתוצאה מהמצב הכלכלי הקשה הפוקד בעולם כולו, אומרים לנו בהנהלת המוסדות. גבירים רבים שנהגו לתרום סכומים גדולים - הפחיתו וקיצצו את תרומותיהם. אולם חזקה עלינו פקודתו של הגר"ד פינטו שהורה לנו להשתדל ולעשות מאמצים להסדרת החלוקה הגדולה של ה'קמחא דפסחא'.
 
הגר"ד פינטו שהגיע במיוחד לשם כך לארץ הקודש על מנת לפקח על מערך הלוגיסטי של חלוקת ה'קמחא דפסחא' אמר שלמרות הקושי, אינו יכול לראות בצערן של אותן משפחות נזקקות וברוכות ילדים, אשר מתקשים בהכנת צורכי החג המרובים ואף ביקש להוסיף עוד על מנת להקל במעט על אותן משפחות ולהאיר את ביתם לכבוד חג הפסח הקרב ובא.
 
החלוקה עצמה מיועדת עבור משפחות נזקקות מכל החוגים והעדות בלא יוצא מן הכלל מערים שונות ברחבי הארץ, הכל מתנהל באמצעות מערך מתנדבים בצניעות ובכבוד ובתוך זמן קצר. ראשי המשפחות הגיעו לאולם שע"י המוסדות בקרית "באר משה" ולפי שם המשפחה, ניגשים מיד לעמדה ולאחר אישור, מקבלים מעטפה עם סכום הגון של מאות שקלים בצירוף החוברת הנפלאה "בחצרות החיים" מאמרים והגיגים לכבוד חג הפסח שע"י המוסדות.
 
הרב פינטו הביע את שביעות רצונו מניהול מערך החלוקה לאחר שעבר על הניירת והבקשות. קודם חזרתו לצרפת ביקש להודות למנהל המוסדות הר' אלי פינטו אשר במשך תקופה ארוכה עמל ללא ליאות להצלחת ולקיום החלוקה למשפחות בצורה מכובדת וכן לכל המתנדבים המסורים.
 
יצויין עוד כי בתקופה האחרונה נרשמת תנופת עשיה במוסדות הרב דוד פינטו בארץ ובעולם כולו בהאדרת התורה והחסד אשר הרב נרתם לכך במאמץ מיוחד עקב המצב הקשה בו נתון ציבור בני התורה בארץ הקודש.
מבצע חלוקת ״קמחי דפסחא״ תשע״ה
מבצע חלוקת ״קמחי דפסחא״ תשע״ה
מבצע חלוקת ״קמחי דפסחא״ תשע״ה
מבצע חלוקת ״קמחי דפסחא״ תשע״ה