דף הבית >> המרכז הרוחני לעולי צרפת

המרכז הרוחני לעולי צרפת

לב ליבה של העיר אשדוד, מקום הומה אדם ושוקק פעילות ללא הרף. משרדי ממשלה וחנויות ואף בתי עסק הומי אדם.  ב"כיכר הסיטי" ברחוב הקליטה 3, פועם לב רחב וחם לכל יהודי ויהודי. בתוך מדבר צייה רוחני המשווע ללחלוחית של קדושה, מפכה המעיין הצלול ומרווה לכל דורש ממימיו הטהורים.

לא יכולנו להסתיר את התרגשותנו העצומה, עת באנו בשעריו של המרכז הרוחני רחב הידיים. כבר בעומדנו על הסף נשאבנו למקום אחר... כאן פועל כולל לאברכים מצוינים, בית מדרש והוראה וכן בית כנסת. אוירה קסומה של קירוב לבבות, המתמזגת עם הנהרה הגדולה השפוכה על פניהם של אלו שזכו לפסוע את צעדיהם הראשונים בעולם היהדות. לא, לא קלה היא הדרך וחבלי הקליטה מורכבים הם. השפה, המנטאליות השונה ואורחות החיים בארץ- זרים ומנוכרים עבורם, אך פה הם מצאו את הבית, את המקום המספק להם ידע נרחב ביהדות בשילוב אוזן קשבת ותמיכה רצופה.

ובכדי להקים מרכז רוחני ייחודי ומקיף שכזה לא די בכח הרצון. דרושה לזה הבנה דקה ומעמיקה לנפשם של הבאים בשעריו, רובם עולים חדשים שטרם הסתגלו לסגנון החיים בארץ. דרושים לכך בנוסף כוחות נפש אדירים, מסירות והתמדה מתוך דאגה לכל צרכיו הפיזיים של המקום. וכל התכונות המיוחדות הללו חברו יחדיו בנפשו הזכה והטהורה של מורנו ורבנו בנן של קדושים רבי דוד חנניה פינטו שליט"א. מתוך תחושת שליחות קודש עילאית, בהיותו סמל לאהבת ישראל ומאור פנים לכל יהודי- הקים הוא את המרכז הזה. את הציר הסובב חיי חולין עלה בידו להפוך לחיי קדושה, לזכות את הרבים לטעום מן האור האין סוף של קודשא בריך הוא. "הנה ימים באים ... לא רעב ללחם ולא צמא למים" (עמוס ח'' י"א). בדורנו כה גובר הביקוש לתורה, כי כל חלל ריק מתוכן, ניתן למלא רק בכח התורה, ומפעל חייו של הרב שליט"א שכולו קודש וחובק עולם- נמצא גם כאן.לניהולו של המקום, תוך כדי דאגה מתמדת לביסוסו ולצמיחתו אחראי בנו הצדיק רבי רפאל פינטו שליט"א, המפקח באופן תמידי על כל הנעשה, ומעניק הדרכה מלאה לצוות הרבנים שליט"א ולבאי בית המדרש.   ניסינו לדלות מעט מן השפע הנצחי האדיר שבמקום, וערכנו סיור מרתק שנפרש לאורך יום שלם. שם, ניסינו להתרשם מן הפעילות הנפלאה הרוחשת במקום, ואת מעט מרחשי הלב הנפעם, העלינו על גבי הכתב.  

"ואני קרבת אלוקים לי טוב"

בית המדרש לעולי צרפת ברובע "הסיטי" באשדוד בראשותו של בנש"ק הגאון הרב רפאל פינטו שליט"א

רבי רפאל פינטו שליט"א

שיעור בבית המדרש באשדוד